Ingo Electronics


stellaris LM4F120 launchpad  pradžia

Norint pradėti dirbti su Stellaris LM4F120 LaunchPad plokšte, kompiuteryje reikia trijų dalykų:

1. Instaliuoti Code Composer Studio (Version: 5.2.1.00018) – tai softas mikrovaldiklio programinio kodo rašymui, debuginimui ir šio kodo įrašymui į mikrovaldiklį, t.y mikrovaldiklio užprogramavimui.

2. Įdiegti  StellarisWare – tai failų paketas kuriame yra visos reikalingos funkcijų bibliotekos programos kodo rašymui ir daug pavyzdžių įvairiems Stellaris mikrokontroleriams.

3. Instaliuoti reikalingus draiverius.

Parsisiunčiame failų paketa  EK-LM4F120XL-CCS    http://www.ti.com/tool/sw-ek-lm4f120xl  kuriame yra praktiškai viskas  kas buvo prieš tai išvardinta.

Papildomai parsisiunčiame pilną StellarisWare failų paketą SW-LM3S  http://www.ti.com/tool/sw-lm3s.

Code Composer Studio (CCS), instaliavimas nesiskiria nuo kitų panašaus tipo programų instaliavimo, kai kurie momentai kuriuos reiktų atsiminti:
Prieš instaliuodami Code Composer Studio, kuriame nors savo kompiuterio diske sukuriame nauja aplanką, kurį galima pavadinti pvz.: Code_Composer_Studio_v5

Iš aplanko EK-LM4F120XL-CCS-733  paleidžiame ccs_setup_5.2.1.00018.exe  ir atsidariusiame lange nurodome anksčiau sukurtą aplanką kuriame bus instaliuojama Code Composer Studio. Pvz:

Capture01

Spaudžiame Next ir pažymime Custom:

Capture1

Spaudžiame Next ir pažymime Stellaris Cortex M MCUs:

Capture2
Toliau spaudžiame Next, Next,… nieko nekeisdami, viską palikdami pagal nutylėjimą ir galutinai instaliuojame Code Composer Studio.

Patogumo dėlei, tame pačiame diske, kur jau yra Code_Composer_Studio_v5,  sukuriame aplanką, kuri pavadiname: StellarisWare.

Paleidžiame SW-LM3S-9453_StellarisWare.exe  (šiuo metu yra 9453 versija, ateityje versijos numeris gali skirtis), instaliavimui nurodome sukurtą aplanką. Pvz:

Capture4

Instaliuojame reikalingus draiverius.  

Aplanką su draiveriais galima rasti jau turimame failų pakete:   EK-LM4F120XL-CCS-733 >> Software>> ICDI

Kaip instaliuoti šiuos draiverius smulkiai yra aprašyta Quickstart-Driver-Installation.pdf faile, kurį galima rasti tame pačiame EK-LM4F120XL-CCS-733  aplanke.

Suinstaliavus CSS, StellarisWare ir reikiamus draiverius reikia turėti mokomosios medžiagos. Pradžiai pilnai pakanka turėti šitą pamokų paketą:  LM4F_LaunchPad_docs  arba jeigu patogiau pdf formatu: StellarisLaunchPadWorkbook.

Susipažinus bent su pirmosiomis trimis pamokomis iš anksčiau nurodytų dokumentų paketų, galima pradėti rašyti savo mokomasias programėles. Einame i StellarisWare direktoriją ir aplanke boards sukuriame naują aplanką, kuriame bus saugomos jau mūsų sukuriamos mikrovaldiklio programos, šitą aplanką galima pavadinti kaip tik norime, pvz. kad ir MyProjects. Aplankas MyProjects turi buti būtent toje vietoje, tam kad vėliau įvedant CCS projekto nustatymus nekiltų problemų dėl kelio (angl.path) nurodymo į įtraukiamas failų bibliotekas.  

Anksčiau sukurtas aplankas, kurį reikalaujama sukurti pirmą kart paleidus CCS, taip vadinama Workspace nėra mūsų projektų saugojimo direktorija, tai daugiau Code Composer Studio programai reikalingas darbastalis operatyviniams veiksmams atlikti, kuriame programa vykdo mūsų kuriamo programinio kodo derinimo, kompiliavimo ir debuginimo darbus, tačiau gatavas kodas su visais reikiamais failais, uždarius CCS, paliekamas ir saugomas mūsų sukurtoje MyProjects direktorijoje.

Kaiip teisingai sukurti naują projektą su Code Composer Studio parodyta sekančiame skyriuje. Link