Ingo Electronics


                                   HOME


                                                                                                LED maitinimas PT4115


Mikroschema PT4115 yra skirta galingesniems, 1W,3W LED šviesos diodams užmaitinti.
PT4115 yra vienas iš pigiausių, tačiau bene geriausia PWM Step-down LED maitinimo mikroschemų, kuriai reikalinga tik keletas išorinių papildomų detalių.
Su vienu tokiu draiveriu, priklausomai nuo maitinimo įtampos, galima užmaitinti iki 8 nuosekliai sujungtų 1-3W LED’ų .
Pvz. 12V sistemoje (automobilis ir pan.) su vienu tokiu draiveriuku galima užmaitinti iki 3 nuosekliai sujungtų LED šviesos diodų.
Aišku esant reikalui galima jungti ir tik viena LED, nes siai schemai nesvarbu kiek yra nuosekliai sujungtų LED, jeigu tik užtenka maitinimo itampos per šviesos diodus visvien tekės nustatyta srovė.
Esant 24V maitinimui galima pajungti iki 5  nuosekliai sujungtų 1W arba 3W LED.
Naudojant LED draiverius yra efektyviai išnaudojamas maitinimo šaltinis,nes srovei riboti nereikalingos papildomos varžos, kurioms esant  bereikalingai  sunaudojama maitinimo šaltinio energija, be to LED šviesos srautas yra stabilus ir kintant itampos dydžiui.

Reikalinga LED srovė yra nustatoma parenkant rezistorių Rs. Tai gali būti didesnę varža turintis vielos gabaliukas, užviniotas ant bet kokio rezistoriaus.
Derinimo metu srovė matuojama nuosekliai į LED grandinę prijungus miliampermetrą. 

Žemiau yra pateikta schema, ir PCB montažinė plokštelė (PDF formatu). PCB yra tik pavyzdys kaip ji padaryta pas mane, tačiau ją nesunku susiprojektuoti patiems, pagal savo scheminius reikalavimus.